Červen 2012

Čtvrtý sraz českých Sherlockians

30. června 2012 v 14:23 | Allien.9 |  Srazy a akce

Nejednalo se sice přímo o sraz (hlavní byl přeci jenom "Frankenstein"), ale budiž. A jestli vás zajímá, jaké bylo představení, tak vězte, že úchvatné... Nemám slov.:-)

.

Třetí řada: Co už "víme"?

11. června 2012 v 18:57 | Allien.9 |  Novinky atd.

Co už víme o novém "Sherlockovi"? Moc toho není, ale pro přehled to stačí.;-)

Takže... Sherlock se vrátí.:-) JAK se vrátí můžeme prozatím pouze odhadovat, ale jisté je, že se mu jeho "plán" vydařil na jedničku a obelstil všechny, které obelstít potřeboval. Nebo ne? KDO mu pomohl odvážný plán uskutečnit je taktéž ve hvězdách, ale budou-li se tvůrci držet knih, bude to Sherlockův starostlivý bratr Mycroft. Nebudou-li se jich držet, bude to podle mého stejně Mycroft a s ním ještě Molly H., ale to už je opravdu pouze můj odhad.;-)

První epizoda, která bude mimochodem vycházet z povídky "Prázdný dům", bude zaměřena především na lidvidaci Moriartyho stoupenců (a neméně nebezpečného Sebastiana Morana), jež ani po smrti svého "vůdce" nespouštějí oči z Baker Street. Co kdyby se Sherlock náhodou objevil, že?:-)

Otazníky se pomalu rozplývají i nad opětovním shledáním obou hlavních hrdinů. Pokud patříte mezi ty, kteří by přivítali nějaký bližší kontakt (mám na mysli docela obyčejné objetí), budete nejspíš - tak jako já - lehce zklamáni. Podle Marka Gatisse bude totiž jejich první společná scéna připomínat spíše Skandál v Belgravii, konkrétně pak scénu "Punch me in the face." (viz velmi výstižná animace níže).


A co řekl Andrew Scott na otázku, zda se Moriarty vrátí i ve třetí sezóně? "Bylo by pro něho těžké se vrátit, ale nic není nemožné..."Tak co, těšíte se? Já strašně.;-)

Natáčení by mělo odstartovat na začátku příštího roku (možná dokonce v lednu), premiéra je prozatím stanovena na léto 2013 - časem zkonkretizuji.:-)
.

Musím se pochlubit :-)

11. června 2012 v 0:26 | Allien.9 |  Nezařazeno

Netýká se to sice přímo "Sherlocka", ale vem to čert. JSEM DETEKTIV!!!:-))

A jak se to stalo? No... Řekněme, že "Pražská muzejní noc" letos nabídla více, než obvykle.;-) Kupříkladu takové "Muzeum Policie České republiky" se vytasilo hned s několika doprovodnými programy, přičemž jeden se týkal právě Sherlocka Holmese.

Po skončení cca. třicetiminutového divadelního představení "Sherlock Holmes a vražda v pánském klubu", o které se mimochodem postarala "Česká společnost Sherlocka Holmese", si mohl každý vyzkoušet svůj postřeh na kratičkém testu a získal-li určitý počet bodů, dostal tento úžasný diplom.;-)


A propos... Ač se jednalo o klasickou verzi, našlo se i pár "novodobějších" odkazů, takže zážitek naprosto parádní!:-)
.